Pettke Kancelaria Radców Prawnych
Start
tel. +48 577 521 212

Wsparcie prawne dla osób LGBT+

Chcemy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie w obronie praw osób lgbt+. Zależy nam, aby żyć w państwie, gdzie równość, wolność i tolerancja dotyczą wszystkich obywateli. Dlatego naszą rolą jako prawniczek i prawników jest obrona osób dyskryminowanych ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową, a także dopilnowanie tego, aby prawo było równe wobec wszystkich, którzy tego potrzebują.

Jak możemy Ci pomóc?

Związki partnerskie:

  • Doradztwo prawne dla osób w związkach partnerskich, również dla par tej samej płci. Pomoc w zawieraniu umów partnerskich, zabezpieczeniu sytuacji prawnej, także w sytuacjach kryzysowych, takich jak pobyt w szpitalu czy śmierć partnera (konstruowanie umów, pełnomocnictw, upoważnień).
  • Wsparcie dla osób doświadczających dyskryminacji ze względu na swoją orientację seksualną lub tożsamość płciową w miejscu pracy, szkole, dostępie do usług czy w sferze ochrony zdrowia.
  • Pomoc w transkrypcji (przeniesienie do polskiego rejestru stanu cywilnego) zagranicznych aktów urodzenia, w których rodzicami są dwie osoby tej samej płci.

Tranzycja płci:

  • Wsparcie na każdym etapie postępowania sądowego dotyczącego zmiany płci metrykalnej – od przygotowania dokumentacji medycznej, przez reprezentację w sądzie, aż po formalności związane ze zmianą imienia, nazwiska oraz numeru PESEL.
  • Prowadzenie postępowań w zakresie zmiany oznaczenia płci w akcie urodzenia opartego o zagraniczne dokumenty.

W Kancelarii Pettke wierzymy, że każdy ma prawo do równego traktowania. Dajemy z siebie wszystko, by nasi klienci czuli się chronieni w obszarach prawa, które dotyczą ich najbardziej osobistych spraw. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc.

created by ZEVER IT Solution
© 2024 Pettke Kancelaria Radców Prawnych | Polityka prywatności
Proszę zmienić rozdzielczość ekranu na wyższą.